Založ si blog

Predsa len vyhral Smer (vraví Fico)

     Určite poznáte ten vtip, keď pretekali americký prezident Kenedy a sovietsky generálny tajomník Chruščov. Vyhral americký a sovietske noviny napísali:

Včera sa uskutočnili preteky medzi súdruhom Chruščovom a americkým prezidentom .Súdruh Chruščov skončil na druhom mieste a americký prezident  bol predposledný. –

Asi v tomto duchu sa niesla tlačová konferencia Róberta Fica takmer týždeň po voľbách do VÚC. Manipulátor Fico zámerne neukázal v grafe výsledky nezávislých kandidátov, ktorých stĺpec by vysoko prevýšil ten smerácky a to by kazilo dojem. Vo Ficovom grafe bolo 88 zvolených poslancov, štatistický úrad uvádza pri strane Smer iba 58. Tí ostatní sa zviezli na pleciach iných. Ani slovom sa nezmienil o tom, o koľko poslancov má Smer menej ako v posledných voľbách a aj stratu štyroch županov nejako obišiel. Vraj kto by nechcel viac. Iste, každý by chcel. Každý, iba volič už smerákov nechcel. A začal konať. Ten volič, ktorý pochoval HZDS, SDKÚ a iné strany začal kopať hrob aj Smeru. Vlastne iba mu pomáha, lebo Smer si ho kope už dávno sám. V  blogu po ostatných voľbách do VÚC som napísal:

Cesta HZDS je pre Smer taká perspektívna ako nikdy pred tým. Vrie to u nich a už aj vykypelo. Nie všetko, lebo tak ako v hrnci, ak  zamiešaš na chvíľu prestane kypieť, tak aj v Smere na chvíľu kypenie prestane. Ale voda stále vrie. Padol náš Biľak, povedal mi jeden pán v Košiciach. Ani som nevedel, že nejakého mali. Asi mali, keď teda padol. Nepochopil som, či myslel s malým alebo veľkým písmenom na začiatku. No veľký rozdiel vo význame asi nie je.(Myslel Pašku.)

Chváliť sa cudzím perím tiež nie je slušné. Podporili sme pána Luntera v Banskej Bystrici a Vtáčnika v Bratislave chválil sa Fico. Vtáčnik povedal jasne a zrozumiteľne, že nebol zvolený aj preto, že sa do toho zamiešal Smer. A pán Lunter smerákov nepotreboval, víťazstvo bolo jasné aj bez Fica. Ten sa po poslednom výprasku od Kotlebu bál postaviť mu protikandidáta.

Aj k tomu poviem jeden vtip:
–  Na onom svete sa stretol Hitler so Stalinom a začali sa chvastať, kto bol kedysi keď ešte žili mocnejší.

Hitler vraví, – keď som ja skričal „halt“, celá Európa stala v pozore. –
Stalin sa nedal a vraví, – Ty sopliak, keď som ja skričal „ticho“, až tri roky po mojej smrti sa odvážili hovoriť. (Chruščov v r.1956.) –

Niečo podobné sa stalo v Banskobystrickom kraji po voľbách do VÚC v roku 2013. Kotleba povedal – „vyhral som“ a Smer ani po štyroch rokoch sa neodvážil postaviť mu protikandidáta. Iba spoza buka kričal, že podporí toho, ktorý sa odvážil. Ani „vrece zemiakov“  sa v Smere nenašlo… A teraz sa chváli. Svoju nemohúcnosť chce zakryť úspechom iných.

Bude to premiér na diaľkové ovládanie?

05.05.2018

Napadla mi táto myšlienka v súvislosti s tým, ako sa správal pán Pellegrini v čase keď bol predsedom parlamentu po nútenom odchode P. Pašku. Bolo to v akcii – záchrana Váhostavu. Vlastne viac »

Funkcia ako hračka

17.03.2018

Je to čudné konštatovanie, ale myslím si, že to naozaj môže tak byť. Sú ľudia, ktorí potrebujú funkciu ako dieťa hračku. Funkcia v politike je pre niektorých ako autíčko pre šesťročného viac »

Nie je tu podobnosť ?

17.12.2017

"Víťazný Február 1948" sa chápe ako komunistický puč. Bolo to asi tak, lebo na prevzatie moci sa komunisti pripravovali dávno pred tým. Komunisti využili slabosť opozície a udreli. Keď menej viac »

nitra, dialica, pribina, doprava

Horehronie má dostať novú štvorprúdovku

20.06.2018 06:00

Medzi vážnych kandidátov na novú štvorprúdovku sa dostal 8,1-kilometrový úsek R1 Banská Bystrica – Slovenská Ľupča za 146 miliónov eur.

Haleyová

Spojené štáty vystupujú z Rady OSN pre ľudské práva

19.06.2018 23:28, aktualizované: 23:53

V utorok to oznámila americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová a vyhlásila, že rada "nie je hodná svojho mena".

londyn, velka britania, utok, terorizmus, london bridge, policia

Malú explóziu na stanici metra v Londýne spôsobil skrat

19.06.2018 23:25, aktualizované: 20.06.2018 06:46

Polícia oznámila, že nemá informácie o žiadnych vážnych zraneniach.

rubeľ, Moskva, Rusko

Rusko tiež chystá odvetu za americké clá na oceľ a hliník

19.06.2018 21:46

V reakcii na colné poplatky, ktoré Spojené štáty zaviedli na dovoz ocele a hliníka, vytvorí Rusko zoznam reštrikcií na tovar dovážaný z USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 25118x
Priemerná čítanosť článkov: 1794x

Autor blogu

Kategórie