Založ si blog

Bude aj ďalší kandidát na prezidenta birmovaný ?

Máme to my  starostlivých politikov, vlastne najme jedného, ktorý žije v akejsi vysnívanej ním naformulovanej realite, ktorú sa snaží vnútiť všetkým. Dennodenne ako nejaký vševed organizuje tlačovky a na nich navonok ponúka svoje rozumy, o ktorých si myslí, že sú najlepšie a iné v tejto krajine nemajú miesto. Všetko vie najlepšie, jeho riešenia nemajú chybu a ak sa Slováci nebudú držať jeho návodov, nemajú šancu. Preto teraz chce „povaliť“ vládu, lebo jeho takmer defenestrovali. Vládu „nepovalili, ale jeho áno a on to nevie odpustiť a ani do smrti to nestrávi. Darmo mu už Slováci dali najavo, že ho nechcú ani za prezidenta, ani za predsedu…, proste už ho majú dosť. Pravda nie všetci. Stále ešte má veľa tlieskajúcich paničiek, babičiek, deduškov a iných priaznivcov. Už som o tom písal, že za to, že vstal z popola môže Matovič, ktorý ho „povalil“ aj „vzkriesil“, vlastne kriesi a on to nesmierne rád využíva. Nie vždy sa mu to síce darí, ako napríklad v posledných voľbách, keď dostal po nose aj napriek tomu, že dávno pred voľbami začal predvolebnú agitáciu na predvolebných mítingoch zvaných „výjazdové zasadanie vlády“. Alebo ako sa sám priznal že z dôvodu klesajúcej preferencie s.r.o. Smer sľúbil dôchodcom 13. dôchodky, ktoré síce zabudli dať do rozpočtu, ale dodnes o nich krákorí, hoci priznal, že by ich vydlabal zo svojho nosa. Ja som myslel, že iba vo vlastnej hlave nosí milióny a on aj v nose. Medový motúz potiahol dôchodcom popod nos  a oni (niektorí) aj uverili. Aj valorizáciu dôchodkov od 1.1.2022 začali smeráci aj býval smeráci kritizovať, hoci sami prijali zákon, ktorý teraz platí.
Asi na to „zabudli“, lebo sa im to hodí a sa kritika padá na hlavu terajšej vlády. Koľko dôchodcov si túto zákernú „sociálnu“ politiku smerákov pamätajú? A to oni vedia využiť .

(Citát z tlače:)) Od roku 2018 sa dôchodky na Slovensku zvyšovali o dôchodcovskú infláciu alebo o pevnú sumu z daného druhu dôchodku počas prechodného obdobia s tým, že od roku 2022 sa budú penzie zvyšovať len o dôchodcovskú infláciu. Zákon prijala bývalá vláda Roberta Fica, ktorej súčasťou boli aj poslanci strany Hlas-SD. A práve tí toto rozhodnutie, ktoré sami schválili, teraz kritizujú a nazývajú ho veľkou hanbou a nehoráznym číslom. „Nikto na ministerstve práce a vo vláde nemihne ani brvou,“ uviedol poslanec strany Hlas-SD Erik Tomáš. Od 1. januára 2022 sa tak budú dôchodkové dávky zvyšovať o 1,3 %,“.

Ale vrátim sa k birmovanému. Najnovšie sa rozhodol, že bude diktovať pani prezidentke. Ona mu musí dopredu povedať, či sa obráti na Ústavný súd s novým referendom po moci túžiaceho Fica a ak nie atd. Nuž návod pre predsedu parlamentu. Vážený pán predseda parlamentu, vážte si pána Fica, dal vám práve návod ako dokázať, aby pani prezidentka podpísala každý zákon. Dajte jej podľa návodu Fica dopredu otázku- podpíšete, nepodpíšete?, Ak nie nemusíte prijímať zákon. Myslím si, že je to šialené a zúfalé konanie Roberta Fica. Inak to neviem nazvať. Chce vládnuť, ale nemá ani koaličný potenciál. Vlastne si ho chystá celkom rafinovane s neofašistami. Už sa bratajú nebadane aj bádane na mítingoch. Na jednom dokonca si Bláha, čoby akýsi smerácky ideológ pýtal od jedného z nich povolenie na vystúpenie na ich akcii. A dostal. Navonok sa ale zatiaľ od seba dištancujú. Zúfalstvo pokračuje, zvlášť teraz, keď niekoľko  „našich“ ľudí, čo veľa vedia sedí v base, alebo sa popriznávali k zlodejstvám za Ficových vlád.Jeden z posledných mítingov v Rimavskej Sobote bol ukážkou boľševickej hystérie. Ako v cirkusovej aréne tam vystrájal Fico s Blahom. Blaha rečnil ako Fidel Castro. Postavou sa síce podobá skôr Charlie Chaplinovi, ale reči sú podobné Castrovi. A Gemerčania v tom zabudli aj na rúška a očkovanie a tu zrazu sa prehupli do čiernej zóny. Musíme si dať pozor, aby  sa so Smerom s.r.o. do takej zóny neprehuplo naspäť celé Slovensko. Aby som nezabudol ešte na novinku, pán Fico nás upozorňuje, treba vyberať nového prezidentského kandidáta. Jemu sa vyberať nedarí. Vybral seba a nič, vybral kolegu a nič. Teraz hádam by mal niekto iný navrhnúť asi jeho… Ale pozor  !

P.S.

A pravda pravdou zostáva pod potmehúdskym slncom: voliči prídu ku urnám a vyvolení – k hrncom! (Janko Jesenský, 17.07.1929)

Ako si založiť s. r. o 3 %

22.03.2023

Na úvod trocha teórie. Za hlavný cieľ politických strán označuje v roku 1919 Max Weber získanie moci alebo vplyv na rozdelení moci. Prioritou sa stáva moc a jej ovládnutie spoločenstvom osôb so spoločnými cieľmi. V roku 1942 Joseph A. Schumpeter vyslovuje podporu Weberovmu názoru o získavaní moci a úplne zavrhuje uskutočňovanie všeobecného dobra organizáciami v politike. [...]

Kto vyčisti Augiášov chliev ?

21.01.2023

Zistil som, že sa blog s podobným názvom už na webe Pravdy nachádza..( Možno je ich aj viac.) Prečítal som si ho a obsah mi bol sympatický. Ja pod týmto prirovnaním neporiadku a špine pripomínajúcej legendárny chliev chcem rozmýšľať o tom ako ten náš vypratať a s kým. Slovensko sa na „chliev“ začalo meniť po roku 1989. Nechcem tým tvrdiť, že dovtedy tu [...]

Trnava verzus Slovan

20.10.2021

Mnohým, najmä normálnym futbalovým fanúšikom sa nechce veriť, že v dnešnej dobe sa môže na štadióne stať niečo také strašne neuveriteľné a odporné. Toto čo sme videli je odpudzujúce a neuveriteľné. Koho viniť? Najviac je podľa kompetentných na vine Spartak, lebo nezabezpečil dostatočnú usporiadateľskú službu. No neviem, ale zdalo sa mi, že tých [...]

karabach

Výbuch skladu pohonných hmôt v Náhornom Karabachu zranil vyše 200 ľudí

25.09.2023 23:03

Zdravotný stav väčšiny zranených je vážny alebo veľmi vážny.

Volodymyr Zelenskyj, Justin Trudeau, Jaroslav Hunka

Zelenskyj aj Trudeau tlieskali veteránovi, ktorý bojoval na strane nacistov. Židovská komunita bola šokovaná

25.09.2023 22:52

Šéf kanadského parlamentu Anthony Rota sa ospravedlnil, že na pôde snemovne vzdal hold prisťahovalcovi, ktorý mal bojovať na strane nacistov.

Voľby 2023, TV Markíza

Smer odmietol účasť v predvolebnej diskusii najsledovanejšej televízie, Pellegrini poslal náhradníka

25.09.2023 22:30, aktualizované: 26.09.2023 00:05

Na debate sa nezúčastnil ani predseda Hlasu Peter Pellegrini.

Kúty / Migrant / Migrácia /

Migráciu treba riešiť na úrovni EÚ, zhodli sa Remišová, Majerský i Forró

25.09.2023 22:16

Uviedli to v predvolebnej diskusnej relácii TA3.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 128169x
Priemerná čítanosť článkov: 3126x

Autor blogu

Kategórie