Založ si blog

Kto sa tlačí do Európskeho parlamentu

Blížia sa voľby do Európskeho parlamentu a niektorí iniciatívni jednotlivci aj kolektívy z radov najmä mladších začali robiť kampaň pre zlepšenie účasti. Naozaj by sme mali ísť voliť. Veď sme do EÚ chceli a našich zástupcov tam treba. Otázne je  ale koho. Zatiaľ bola prax aj taká, že strany tam posielali napríklad takých, ktorí neuspeli doma alebo sa ich z rôznych príčin vlastné strany chcú zbaviť. Typickým príkladom by mohol byť napríklad Maňka, ktorého vo voľbách do VÚC „vyprášil“ Kotleba. Ale aj Beňová, či Kukan alebo Zala a i. Treba priznať, že B. Zala dokázal strane, ktorá ho navrhla aj z Bruselu povedať pravdu do oči, asi vediac o tom, že sa vystavil nebezpečenstvu pomsty známeho Zora pomstiteľa v Smere. Nehovorím, že niektorí nemajú svoje kvality, ale pohnútky prečo sa na kandidátky dostali nie sú také aké by si navrhnutí zaslúžili. Určite by tam nemali ísť ako stroskotanci v domácej politike, či sponzori politických strán alebo priam ich jednotlivých členov. Mali by to byť najmä ľudia  vzdelaní aj bezúhonní. Tých prvých by sme mohli nájsť ľahšie, tých druhých určite ťažšie. Najmä ak ich navrhujú skorumpované strany alebo strany, ktoré vznikli iba ako výťahy do EP za dobrým zárobkom.

V schránke som našiel zoznam zaregistrovaných kandidátov. Keď som si ho prelistoval a prečítal názvy strán, ktoré kandidátov navrhujú, myslel som, že som v inej krajine  ako na Slovensku. Okolo 15 strán mi bolo takmer neznámych. No a strany s jedným kandidátom to je priam výsmech slovenským voličom.

Našiel som tam napríklad aj terajších poslancov za KDH, ktorým prirástla poslanecká stolička k zadku a keď ich materské strany nekandidovali, zložili si novú stranu, aby mohli znova kandidovať. Anna Záborská 70 ročná aj pán Škripek si myslia, že bez nich EP nebude funkčný a tak si založili stranu, ako výťah k dobrému zárobku. Aj Pašku, ktorého vychoval ešte Slota odkladá SNS do EP. Aj Matovič či Šimkovičová, Csaky, Berényi svietia…

Našli by sa aj iné postrehy, ale voliť treba ísť. Len koho ak treba voliť iba strany. Neviem… A to je vážna prekážka pred rozhodnutím. Voliť stranu a nie osobnosti. Osobnosti by som si vedel vybrať, ale stranu som zatiaľ nenašiel.

Stavovská česť

02.05.2019

Za oných čias, keď v rôznych funkciách na ústredných orgánoch v Bratislave, ale aj v Prahe pracovalo veľa „kádrov“ z jednej dediny na severovýchodnom Slovensku, koloval vtip o „nábore viac »

Ako môže dopadnúť neinformovanosť

16.02.2019

Predpokladám, že veľa ľudí ostalo prekvapených, keď sa od Róberta Fica dozvedeli, že on nekandidoval na sudcu Ústavného súdu, ale na predsedu Ústavného súdu. Štyridsať uchádzačov sa viac »

Nestačím sa čudovať. . .

14.11.2018

Tým diskutérom pod článkom radím, aby sa zberali na podporu podozrivých zločincov zo Smeru s.r.o. Už prihára... Sledoval som 1.8.2019 vystúpenie R. Fica v TV ako reakciu na telefonáty Kočnera viac »

Hong Kong / demonštrácie /

V Hongkongu opäť došlo k zrážke demonštrantov s políciou

24.08.2019 13:21

Polícia použila v sobotu na rozohnanie protivládneho protestu v Hongkongu opäť slzotvorný plyn a paprikový sprej.

včela, včelár, čerešňa, kvet, opeľovanie,

Tam, kde bzučia včely, sa dobre hospodári

24.08.2019 13:00

Včely sú zdravím krajiny a ľudí. Sú jedinečným identifikačným kódom, na Slovensku pomáhali emancipovať národ a jeho jazyk.

balistická raketa, trident, odpálenie, raketa

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019 12:13

Armáda uviedla, že oba testy potvrdili technickú pripravenosť a efektivitu striel aj systému na odpaľovanie rakiet z ponoriek.

dialnicny hranicny prechod Jarovce , tabula , tabule , dialnica

Chaos na diaľniciach v Európe

24.08.2019 12:00

Zvykli sme si, že už neplatíme roaming za telefonovanie v Európe, no pri cestovaní je to s jednotnou Európou horšie.